'The Guard - Inside the K' to dokumentalny 5-częściowy program skupiający się na pracy funkcjonariuszy Garda w jednym z najbardziej niebezpiecznych dystryktów w Irlandii. 'Dystrykt K' obejmuje dzielnice Finglas, Blanchardstown oraz Cabra i stał się już symbolem "złej części Dublina". Za szczególnie niebezpieczne uważa się okolice Mulhuddart, Corduff i Finglas. 

Film dokumentalny można zobaczyć na Virgin Media Player w całości. Film skupia się na codziennej pracy funkcjonariuszy i pokazuje codzienne życie ludzi wmieszanych w gangsterskie porachunki. Młodych, dla których często z powodu ubóstwa jedynym wyjściem jest przystąpienie do grupy przestępczej i handel narkotykami.

Strzelaniny w biały dzień, walki gangów lub pojedynczych przestępców w 'Dystrykcie K' są prawie codziennością.  

Polecamy: Link Poniżej

Virgin Media Ireland: 'The Guard: Inside the K'

 

Player

„W głębi lasu” (ang. The Woods) to kolejna produkcja Netflix rozgrywająca się w Polsce. Fabuła obejmuje dwa wymiary czasowe: rok 1994 oraz 2019. Opowieść w zaskakujący sposób przedstawia losy warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego, który mimo upływu lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego.

"365 dni" produkcja ta powstała na podstawie książki Blanki Lipińskiej, jeden z najchętniej oglądanych polskich filmów tego roku, który w trzy tygodnie przyciągnął do kin 1,5 mln widzów, jest już dostępny na platformie Netflix w Irlandii.

Prof. Szymon Malinowski z Uniwersytetu Warszawskiego, który zajmuje się zmianami klimatycznymi, jest bohaterem filmu dokumentalnego “Można panikować". Film amerykańskiego reżysera Jonathana L. Ramseya do 7 czerwca dostępny jest za darmo na platformie YouTube.

Prezydent Michael D. Higgins w przemówieniu do wszystkich szóstoklasistów, którzy w normalnych okolicznościach rozpoczęliby swój ostatni tydzień szkoły podstawowej, podziękował za wspólny wysiłek włożony w powstrzymanie rozprzestrzeniania się Covid-19 i życzył im powodzenia w ukończeniu szkoły podstawowej w tak trudnych okolicznościach.