Od 1 lipca największa europejska tania linia lotnicza przywróci 40 proc. lotów. Irlandzki przewoźnik podkreśla, że realizacja jej planu zależy od znoszenia ograniczeń wprowadzonych przez rządy z powodu pandemii, a także wprowadzenia środków ochrony zdrowia publicznego na lotniskach.

Według zmagającego się z kryzysem koronawirusowym przewoźnika Ryanair przywrócenie ruchu pasażerskiego do normalnego stanu nie nastąpi wcześniej niż dwa lata. Linie lotnicze potwierdzają, że 99% samolotów Ryanaira będzie uziemionych przynajmniej do końca czerwca. Od 1 lipca linia lotnicza przywróci 40 proc. lotów.

Ryanair apeluje do pasażerów, by przestrzegali zasad bezpieczeństwa:

Przed wejściem na pokład:

  • ograniczali liczbę bagaży rejestrowanych
  • odprawiali się online
  • zapisywali karty pokładowe w smartfonie
  • poddawali się pomiarom temperatury na lotnisku
  • zakrywali nos i usta maseczką w terminalu i na pokładzie samolotu.


Na pokładzie:

  • Wszystkie samoloty są codziennie dezynfekowane. Wszyscy pasażerowie powinni w pełni współpracować z załogą
  • członkowie załóg pokładowych oraz pasażerowie będą musieli nosić maski
  • serwowane będą wyłącznie paczkowane jedzenie i napoje, transakcje będą akceptowane tylko bezgotówkowo
  • toalety będą udostępniane na żądanie

Po wylądowaniu, pasażerowie będą proszeni o nie ściąganie maseczki do czasu opuszczenia terenu lotniska. Zachowanie dystansu społecznego gdzie tylko to możliwe będzie wymagane.

Ryanair będzie wymagał od pasażerów informacji na temat celu podróży i adresu. Informacje będą przekazane na prośbę rządów krajów unijnych. 

 

Player

„W głębi lasu” (ang. The Woods) to kolejna produkcja Netflix rozgrywająca się w Polsce. Fabuła obejmuje dwa wymiary czasowe: rok 1994 oraz 2019. Opowieść w zaskakujący sposób przedstawia losy warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego, który mimo upływu lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego.

"365 dni" produkcja ta powstała na podstawie książki Blanki Lipińskiej, jeden z najchętniej oglądanych polskich filmów tego roku, który w trzy tygodnie przyciągnął do kin 1,5 mln widzów, jest już dostępny na platformie Netflix w Irlandii.

Prof. Szymon Malinowski z Uniwersytetu Warszawskiego, który zajmuje się zmianami klimatycznymi, jest bohaterem filmu dokumentalnego “Można panikować". Film amerykańskiego reżysera Jonathana L. Ramseya do 7 czerwca dostępny jest za darmo na platformie YouTube.

Prezydent Michael D. Higgins w przemówieniu do wszystkich szóstoklasistów, którzy w normalnych okolicznościach rozpoczęliby swój ostatni tydzień szkoły podstawowej, podziękował za wspólny wysiłek włożony w powstrzymanie rozprzestrzeniania się Covid-19 i życzył im powodzenia w ukończeniu szkoły podstawowej w tak trudnych okolicznościach.