Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nawet gdyby okazało się możliwym zniesienie restrykcji w maju, to powrót do normalności nie wydarzy się tak szybko. Minister zdrowia Simon Harris dementuje jakoby rząd planowałby wprowadzenie tzw. przepustek COVID by ludzie mogli powrócić do pracy.

Przepustka miałaby pozwolić do powrotu do pracy tylko dla tych, którzy zachorowali i wyzdrowieli z zarażenia koronawirusem. Takie pomysły rodem z science fiction pojawiają się we Włoszech, którym powoli udaje się opanowywać epidemię koronawirusa - czytamy w "New York Timesie".

Minister zdrowia powiedział, że Irlandia jest punkcie krytycznym. Dodał że jeszcze nie ma testów, które pozwoliły by stwierdzić czy dana osoba przeszła już zarażenie koronawirusem i czy wyzdrowiała. Dodaje, że żaden kraj tak na prawdę nie wie ile osób jest zarażonych bo część osób nie posiada objawów choroby a może być nosicielem.

Minister odpowiedział ekonomistom, którzy twierdzą iż kraj a przede wszystkim młodzi wrócili do pracy, że priorytetem jest zdrowie publiczne. dodał: "Jeżeli ktoś chce aby nasza gospodarka ruszyła, musimy pozwolić na jak najszybsze zduszenie rozprzestrzeniania się wirusa."

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS