Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Leo Varadkar, premier Irlandii zadeklarował pomoc w walce z koronawirusem wspierając globalną walkę z pandemią. Tak zwana Globalna Reakcja ma na celu połączenie sił na rzecz stworzenia szczepionki i opierać się ma na istniejących organizacjach bez tworzenia nowych struktur, koordynuując działania takich partnerów, jak: WHO, Fundacja Billa i Melindy Gatesów czy Banku Światowego.  

 

W poniedziałek odbyła sie wideokonferencja darczyńców, w której brali udział przedstawiciele Unii Europejskiej, reprezentanci państw członkowskich wspólnoty, ale też państw nie będących formalnie członkami UE. Były też kraje spoza Europy, jak Arabia Saudyjska i organizacje takie jak WHO czy fundacja Billa Gatesa. 

Podczas konferencji darczyńców, na której poszczególne kraje deklarowały ile pieniędzy dorzucą do operacji wynalezienia leków i szczepionki na COVID-19, premier Irlandii Leo Varadkar zapowiedział, że przeznaczy na to 18 mln euro.

"Pracując wspólnie jesteśmy w stanie opracować efektywną szczepionkę, efektywne leczenie, system testowania i metody diagnostyki. Irlandia chce mieć w tym swój wkład."

Kwota zadeklarowana przez darczyńców z całego świata podczas konferencji darczyńców, zorganizowanej w związku z globalną reakcją na pandemię koronawirusa, wyniosła 7,4 mld euro.

 

Źródło: RTE/ Komisja Europejska

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS