Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Związkowcy z NBRU (The National Bus and Rail Union) domagają się powszechnego nakazu noszenia maseczek w środkach transportu publicznego. Domagają się również aby kierowcy oraz osoby bezpośredniego kontaktu przed rozpoczęciem zmiany mierzoną mieli temperaturę.

 

Irlandzki rząd wciąż nie wydał oficjalnej decyzji w tej sprawie. Premier Irlandii w zeszłym tygodniu powiedział, że maseczki nie będą obowiązkowe. Przekazał, że pod uwagę będą brane zalecenia Narodowego Zespołu ds Zdrowia Publicznego ale nie spodziewa się odgórnego nakazu nakładania maseczek. Według premiera ważnym jest by maseczki, w szczególności specjalistyczne, trafiały do szpitali i były w użyciu personelu medycznego lub osób, którego stan zdrowia tego wymaga.

Obecnie zaleca się, żeby zachować dystans co najmniej 2 metrów od innych osób w miejscach publicznych. To powinno wystarczyć, by uniknąć zetknięcia się z patogenami, jakie może rozsiewać osoba zakażona.

Opinie na ten temat są podzielone. WHO nie widzi sensu noszenia maseczek przez całe społeczeństwo, co więcej uważa iż noszenie ich przez całą populację może przynieść niekorzystne efekty. Rekomenduje noszenie maseczek tylko w określonych przypadkach: jeżeli osoba ma kaszel, katar czy duszności tylko wtedy maseczka powinna być założona. Jeżeli nie ma tych symptomów nie ma powodu aby jej nosić.

NBRU domaga się jednak ścisłych zasad w środkach transportu publicznego z uwagi na bezpieczeństwo pracowników. Dwa podstawowe postulaty znajdujące się w liście do zarządu Krajowego Urzędu Transportowego (NTA) to obowiązek noszenia maseczek w środkach transportu publicznego oraz pomiar temperatury pracowników kontaktu bezpośredniego przed rozpoczęciem zmiany.

NBRU domaga się również przywrócenia normalnego rozkładu jazdy od poniedziałku do piątku. Obecne zredukowane rozkłady, po rozluźnieniu restrykcji nie pozwolą na zachowanie dystansu społecznego.

Źródło: TheJournal.ie

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS