Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Wydział Konsularny odwołuje do dnia 18 maja wszystkie zaplanowane wizyty. Sprawy pilne można zgłaszać mailowo. Osoby, które mają do odbioru paszport, proszone są o zmianę na odbiór dokumentu w formie korespondencyjnej.

 

Na stronie gov.pl czytamy:

"Z powodu pandemii COVID-19 mając na względzie troskę o bezpieczeństwo Państwa i pracowników urzędu oraz środki bezpieczeństwa wprowadzone przez władze irlandzkie, informujemy, że jesteśmy zmuszeni do odwołania wszystkich zaplanowanych wizyt (rejestracja na spotkania w systemie E-Konsulat https://www.e-konsulat.gov.pl/ będzie możliwa od 18 maja)"

Konsulat zajmował się będzie tylko sprawami pilnymi, które wymagać będą pilnych działań. Sprawy te kierować można na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sprawy paszportowe) lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sprawy prawne. Konieczne jest podanie wyjaśnień.

Konsulat informuje również o zmianie organizacji pracy:poniedziałek, środa, czwartek i piątek obsługa interesantów jedynie w sprawach pilnych paszportowych i prawnych: 9:00-13:00. Wtorek: 14:00-18:00. Sprawy wizowe, przesłuchania w ramach pomocy prawnej przed konsulem i spotkania polonijne nie są możliwe.

Do urzędu osoby towarzyszące nie zostaną wpuszczone. 

Źródło: MSZ gov.pl

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS