Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Z francuskich raportów wynika, że koronawirus był obecny we Francji już w grudniu 2019 roku, miesiąc przed oficjalnym zgłoszeniem pierwszych przypadków. Oficjalnie pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem wykryto we Francji 24 stycznia, gdy zakażenie wykryto u dwóch osób, które wcześniej podróżowały do Wuhan.

 

Francuski lekarz uważa, że do pierwszego przypadku zarażenia koronawirusem w jego kraju doszło już w grudniu. Pacjent zgłosił się w tym samym okresie, kiedy Chiny zaczynały informować o pierwszych zachorowaniach na COVID-19. Wówczas u chorego zdiagnozowano zapalenie płuc.

W Irlandii?

Pierwszy zgon w Irlandii z powodu zakażenia koronawirusem mógł nastąpić co najmniej tydzień przed oficjalnym ogłoszeniem pierwszego przypadku zakażenia COVID-19 - wynika z analizy danych służby zdrowia i audytu przeprowadzonego w domach seniora i domach opieki. 

Premier Irlandii Leo Varadkar powiedział podczas przemówienia w parlamencie, że możliwe iż koronawirus mógł być obecny w Irlandii już w grudniu. Analiza grypopodobnych zakażeń przy których nie zidentyfikowano dokładnie choroby dadzą jaśniejszy obraz tego jak rozwijała się epidemia w Irlandii.

Premier dodał, że nie powinniśmy zakładać że wirus dotarł do Irlandii bezpośrednio z Chin czy też z Włoch. 

"Rzeczywiście, bardzo prawdopodobne jest, że wirus obecny już był w Irlandii w zeszłym roku lub styczniu. Nie powinniśmy zakładać, że dotarł do nas z Włoch. Przyszła analiza i retrospektywne badania dadzą nam jaśniejszy obraz." 

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Irlandii oficjalnie potwierdzony był 29 lutego.

 

Źródło: RTE

  

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS