Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W związku z wieloma konsekwencjami, które wynikają z epidemii koronawirusa, wśród uczniów od kilkunastu tygodni pojawiają się pytania dotyczące egzaminów. Początkowo ustalono, w związku ze stale zmieniającą się sytuacją, że sesja egzaminacyjna rozpocznie się 29 lipca. W piątek 8 maja, minister edukacji przekazał, że egzamin w 2020 roku nie odbędzie się. To ostateczna decyzja.

 

Minister edukacji Joe McHugh powiedział, że przeprowadzenie egzaminu Leaving Certificate w sposób solidny i sprawiedliwy dla ucznia, biorąc pod uwagę zalecenia lekarzy oraz analizy obecnej sytuacji, będzie niemożliwe. Dodał, że nie ma "idealnego rozwiązania" i przyznał, że w ciągu ostatnich tygodni miał "ogromne zastrzeżenia".

Jak uczeń zostanie oceniony?

Pytanie z pewnością zainteresuje niejednego ucznia, który do egzaminu dojrzałości miał podchodzić w tym roku. Maturzysta będzie miał prawo skorzystać z jednej z dwóch opcji.

Opcja pierwsza. Uczeń będzie mógł podejść do egzaminu w późniejszym terminie, który nie został jeszcze ustalony.

Opcja druga. Uczeń zostanie oceniony na podstawie nauki oraz osiągnięć uwzględniając cały roku szkolny.

System oceniania:

Nauczyciele danego przedmiotu wystawią uczniom ocenę procentową na podstawie średniej uwzględniając np. prace domowe, prace pisemne, sprawdziany i egzaminy w okresie zimowym. Ocena zostanie zatwierdzona przez grupę nauczycieli tego samego przedmiotu i podpisana przez dyrektora szkoły. Następnie proces ten zostanie poddany weryfikacji przez resort edukacji, który będzie mógł wprowadzić ostateczne poprawki.

Uczeń będzie miał prawo odwołania się od wystawionej mu oceny. 

 

Źródło: RTE

 

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS