Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Na stronie Ambasady RP czytamy: "Uprzejmie informujemy, iż zgodnie ze stanowiskiem Państwowej Komisji Wyborczej głosowanie w wyborach prezydenckich w dniu 10 maja 2020 r. z powodów prawnych i organizacyjnych nie może być przeprowadzone."

 

"Wszelkie nowe informacje dotyczące wyborów prezydenckich w 2020 r. będą niezwłocznie zamieszczane na stronach internetowych polskich placówek dyplomatycznych i urzędów konsularnych."

W czwartek Sejm odrzucił senackie weto ws. organizacji wyborów prezydenckich. Ustawa o głosowaniu korespondencyjnym zostanie więc przyjęta i należy spodziewać się, że w takiej formule wybierzemy nową głowę państwa. Porozumienie i PiS wydali oświadczenie, z którego wynika, że 10 maja nie będziemy głosować.

Kiedy odbędą się wybory prezydenckie?

Nie podano jeszcze oficjalnej daty. Z oświadczenia Kaczyńskiego i Gowina wynika, że po 10 maja jest przewidywane "stwierdzenie przez Sąd Najwyższy nieważności wyborów, wobec ich nieodbycia". Marszałek Sejmu Elżbieta Witek ma wyznaczyć nowe wybory "w pierwszym możliwym terminie". Jednak założenie dotyczące SN zdziwiło byłego prezesa TK Jerzego Stępnia.

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS