Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W związku z zapowiedzianym przez rząd odmrażaniem gospodarki firmy ruszyły z przygotowaniami do stopniowego przywracania pracy. Wszystkie powracające do pracy firmy będą musiały spełnić określone warunki - podaje RTE. Rząd przedstawi dokument Return to Work Safely Protocol.

Do minimum należeć będzie obowiązek zachowania dystansu 2 m pomiędzy stanowiskami pracy. Dodatkowo przedsiębiorcy będą musieli zapewnić środki do dezynfekcji rąk, odpowiednie zarządzanie odpadami klinicznymi, środki ochronne oraz odpowiednie miejsca do mycia rąk. Każda firma będzie musiała wyznaczyć przedstawiciela, który będzie odpowiedzialny za przestrzeganie wymogów. Firmy, które się nie dostosują zostaną zamknięte.

Powracający do pracy pracownicy również muszą być przygotowani na nowe procedury i zasady funkcjonowania. Swobodne przemieszczanie się po budynku będzie ograniczone. Firmy mogą się zdecydować na częściowe lub nawet całkowite wyłączenie niektórych części wspólnych, takich jak kantyny i kuchnie, lub też wprowadzić limit przebywających w nich osób. W miejscach gdzie zachowanie dystansu społecznego będzie niemożliwe pracodawca będzie musiał zainstalować ochronne przegrody by wykluczyć kontakt bezpośredni.

W przypadku pracowników wykonujących bezpośrednią obsługę klientów firmy mogą zdecydować o obowiązku zasłaniania ust i nosa, który w praktyce sprowadza się do konieczności noszenia maseczek na twarzy. W takim wypadku to firma będzie odpowiedzialna za prawidłową dezynfekcję masek oraz ich zapewnienie.

Ważnym elementem są procedury dotyczące zasad czystości i dezynfekcji pomieszczeń. Powierzchnie takie jak blaty, stoły i punkty bezpośredniego kontaktu muszą być często i regularnie czyszczone i dezynfekowane.

Nowe procedury muszą zostać omówione z pracownikami a w szczególności zasad postępowania w razie potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem w zakładzie pracy. Kontakty będą monitorowane oraz pracownik będzie musiał wypełnić formularz potwierdzający iż nie mieli kontaktu z osobą zakażoną.

Dokument Return to Work Safely Protocolprzygotowany przez Urząd ds Zdrowia i Bezpieczeństwa (HSA) nie został jeszcze sfinalizowany. Wiadomo jednak, że będzie ściśle przestrzegany a firmy, które nie zastosują się do wymogów zostaną zamknięte.

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS