Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Rodzice i dzieci wciąż nie znają terminu powrotu do szkół. Otwarcie szkół może nastąpić w innej formie, niż zapowiadano. Szkoły, przedszkola i szkoły wyższe są zamknięte od marca. 

Minister edukacji Joe McHugh podzielił się nowymi ustaleniami rządu. Przypomniał, że planowany termin na otwarcie wszystkich placówek oświaty to wrzesień jednak za wcześnie jest mówić o jakichkolwiek szczegółach. Zaprzeczył, aby podjął już decyzję odnośnie kolejnego roku szkolnego.

W wywiadzie dla RTE The Week in Politics minister oświadczył iż powołana zostanie grupa doradcza, której zadaniem będzie przygotowanie na bezpieczne otwarcie szkół. Grupa doradcza będzie ściśle współpracować z rządem i kolejne kroki będą podejmowane na podstawie jej zaleceń. 

Reklama 

McHugh dodał, że wszystko wskazuje na to, że Irlandia jest na dobrej drodze, biorąc pod uwagę zalecenia Narodowego Zespołu ds Zdrowia Publicznego, aby szkoły zostały otwarte we wrześniu. "Pytanie tylko jak to zrobić w sposób bezpieczny, myślę że za wcześnie jest mówić jak to będzie wyglądało" - dodał.

Minister oświadczył, że szkoły nie zostaną otwarte bez konsultacji z placówkami oświaty.

Do końca tego roku szkolnego lekcje będą prowadzone zdalnie. 

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS