Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nad tym, kiedy w końcu pójdziemy do fryzjera lub kosmetyczki, zastanawiają się zarówno usługodawcy, jak i ich klienci. Rząd podał przybliżone terminy i daty, w których miałoby to nastąpić.

Znamy przybliżony termin, został podany w 5-etapowym rządowym planie odmrażania gospodarki. Formalnie zamknięto wszystkie punkty kosmetyczne, usługowe, fryzjerskie, gabinety urody czy salony tatuażu. Nie wolno też realizować wizyt domowych. 

Reklama 

Zgodnie z rządowym planem odmrażania gospodarki, otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych zakłada IV etap łagodzenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, czyli 20 lipca.

Prezes Irlandzkiej Federacji Fryzjerskiej (IFF) Danielle Kennedy ma jednak praktyczne rozwiązania, które przedstawione zostały w rządzie. Pozwalają na otwarcie salonów fryzjerskich pod koniec czerwca.

Dziś minister zdrowia pozytywnie odnosi się do tych rozwiązań. Simon Harris powiedział, że rząd rozpatruje pomysły i skłonny jest do wcześniejszego otwarcia salonów fryzjerskich. Rząd angażuje się w rozmowy z branżą i przeprowadzi ewentualną ewaluację zmian w zasadach bezpieczeństwa.

Na otwarcie salonów fryzjerskich czekamy już od dawna i kiedy zostaną już otwarte ucieszy to z pewnością wszystkich.  Domowe podcinanie, farbowanie i kręcenie loków nie zawsze kończyło się tak jak to z założenia miało wyglądać.

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS