Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Wciąż obowiązują ograniczenia w podróżowaniu. W najbliższym czasie najlepiej nie podróżować. Jeżeli to już konieczne, możliwe że już niedługo po powrocie może nas czekać dwutygodniowa kwarantanna.

Independent donosi iż osoby przyjeżdżające do Irlandii będą musiały poddać się obowiązkowej 14-dniowej domowej kwarantannie jeżeli nowe prawo wejdzie w życie. Podczas kontroli na granicy każdy podróżny będzie zobowiązany podać adres, pod którym będzie ją odbywał.

Garda otrzyma nowe prawo i w ramach patroli odwiedzać będzie osoby, które zostały objęte kwarantanną, i sprawdzi, czy pozostają w miejscu swojego zamieszkania lub zadeklarowanego adresu.

Reklama 

Minister zdrowia Simon Harris poinformował, że obecnie trwają prace nad zaostrzeniem obowiązujących przepisów. Przymus kwarantanny ma obejść wszystkich przybywających do Irlandii drogą powietrzną lub morską i będzie obowiązywał zarówno obcokrajowców jak i Irlandczyków wracających do domu. Kwarantannę trzeba będzie zorganizować sobie we własnym zakresie i dostarczyć władzom adres pod którym będzie się przebywać. 

Do tej pory do dwutygodniowej kwarantanny przyjeżdżający do Irlandii w większości się nie stosowali pomimo nakazu a wskazanie adresu nie było wymagane.

Tego typu przymusowe kwarantanny zostały wprowadzone przez wiele państw, w tym Polskę.

 

Źródło: Irish Independent / The Journal

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS