Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Premier Irlandii powiedział, że obecne prawo do zasiłku COVID-19 -Pandemic Unemployment Payment jest przez niektórych nadużywane.

Leo Varadkar w wywiadzie dla Today FM stwierdził, że niektórzy zarabiają obecnie więcej będąc na zasiłku PUP niż gdyby pracowali. Zasugerował również iż osoby zatrudnione w niepełnym wymiarze czasu niechętne są do ponownego podjęcia pracy. Dodał, że do ministerstwa docierają sygnały od przedsiębiorców, którym ciężko jest namówić takich pracowników do powrotu.

"Momo to, myślę że niemożliwe będzie przerwanie płatności w połowie czerwca..., ponieważ osoby te muszą mieć możliwość powrotu do pracy a w połowie czerwca wciąż wiele przedsiębiorstw nie będzie mogło wznowić działalności, więc zamierzamy je przedłużyć." - mówił premier.

Varadkar zagwarantował w minionym tygodniu, że program PUP, z którego obecnie korzysta 589,000 osób zostanie przedłużony, jednak nie potwierdził czy kwota wypłacanego zasiłku pozostanie taka sama. Możliwe, że redukcja nastąpi w późniejszym okresie. Premier dodał, że zasiłek w obecnej formie nie będzie wypłacany w nieskończoność.

Reklama 

Zasiłek COVID-19 - Pandemic Unemployment Payment jest wypłacany w kwocie 350 euro tygodniowo dla osób dotkniętych utratą pracy w związku z pandemią, bez względu czy osoba zatrudniona była w pełnym wymiarze czasu czy też pracowała na pół etatu. 

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS