Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Met Eireann zapowiada ocieplenie w przyszłym tygodniu. Obecnie notujemy spływ chłodnego powietrza. Sytuacja ta jednak zmieni się już pod koniec tygodnia,  gdy od południa na kontynent napływać zacznie gorąca masa powietrza.

Przed nami wyjątkowo ciepły tydzień. Synoptycy prognozują, że kolejny tydzień będzie słoneczny i suchy a słupki rtęci pokażą od poniedziałku nawet 25 st C.. Opady deszczu będą jedynie lokalne.

W weekend spodziewać możemy się temperatury w okolicach 16 st C z przewagą chmur i lokalnymi opadami deszczu na zachodzie i północy kraju. W sobotę lekko porywisty wiatr w szczególności w nadbrzeżnych rejonach kraju. W niedzielę deszcz bardziej intensywny w szczególności w regionie Ulster.

Poniedziałek będzie dniem bardziej słonecznym jednak wciąż zachmurzenie będzie utrzymywać się. Opady jedynie lokalne. Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od 14 do 19 st C.

We wtorek i środę będzie dużo więcej słońca. Ciepły napływ powietrza spowoduje, że słupki rtęci pokażą nawet do 22 st C. We wtorek wciąż mogą pojawić się miejscowe nieznaczne opady.

Od środy w całym kraju ma być słonecznie. W większości regionów prawie bezchmurnie i bez opadów.

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS