Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Minister finansów Paschal Donohoe w wywiadzie dla RTE Morning Ireland powiedział, że żadna decyzja w związku z przedłużeniem programu pomocowego COVID-19 Pandemic Unemployment Payment nie została jeszcze podjęta.

Zasiłek COVID-19 jest obecnie wypłacany w kwocie 350 euro tygodniowo dla osób dotkniętych utratą pracy w związku z pandemią. Zasiłek początkowo przysługiwać miał na okres do dwunastu tygodni, do 8 czerwca.

Minister finansów nie przekazał żadnych nowych informacji a szczegóły mamy poznać pod koniec miesiąca.

Donohoe powiedział, że priorytetem jest zapewnienie ludziom możliwość powrotu do pracy a głównym czynnikiem, który ma być decydującym w podjęciu decyzji to obecny stan finansów państwa.

Minister powiedział, że obawy ludzi są zrozumiałe, jednak dodał, że zasiłek z którego korzysta ponad pół miliona osób to tygodniowy koszt dla finansów państwa rzędu ponad 200 mln euro.

Z danych przekazanych na początku tygodnia wynika że ponad 589 tys. osób objętych jest programem COVID-19 - Pandemic Unemployment Payment. W sumie wliczając osoby pobierające zasiłek dla bezrobotnych, TWSS oraz PUP ponad 1,3 mln osób korzysta z zapomogi państwowej.

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS