Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W Polsce maseczki są obowiązkowe. Na takie rozwiązanie w walce z koronawirusem zdecydowano się również w innych krajach. Karą za nienoszenie maseczki jest przymusowa kwarantanna. Premier Irlandii Leo Varadkar, potwierdza dziś że pomimo zaleceń maseczki nię będą przymusowe.

Narodowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego zaleca noszenie maseczek ochronnych w miejscach publicznych, sklepach oraz w środkach transportu publicznego.

Premier pytany podczas konferencji prasowej w związku z wprowadzeniem pierwszego etapu łagodzenia restrykcji powiedział, że w środkach transportu publicznego i miejscach publicznych oraz sklepach zalecane jest zasłanianie nosa i ust jednak nie będzie zapisu prawnego w tej sprawie i nie będzie odgórnych wytycznych nakazu nakładania maseczek. Dodał, że same maseczki nie ochronią nas przed wirusem, niezbędne są podstawowe zasady higieny osobistej oraz zachowanie dystansu społecznego.

Używanie masek jest konieczne przez osoby zakażone, które mogą rozsiewać patogeny, osoby opiekujące się chorymi jak i personel służby zdrowia. Obecnie zaleca się, żeby zachować dystans co najmniej 2 metrów od innych osób w miejscach publicznych. To powinno wystarczyć, by uniknąć zetknięcia się z patogenami, jakie może rozsiewać osoba zakażona.

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS