Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ryanair, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie, w piątek 15 maja potwierdziła redukcję 250 etatów.

Ryanair zwolni pracowników administracji, które zatrudnione były na okres próbny. Zwolnienia dotyczą biur w Dublinie, Londynie, Wrocławiu oraz Madrycie.

Zwolnienia mają związek z fatalną sytuacją, w jakiej znalazł się przewoźnik. Ruch pasażerski praktycznie zamarł, a według zmagającego się z kryzysem koronawirusowym przewoźnika Ryanair jego przywrócenie do normalnego stanu nie nastąpi wcześniej niż dwa lata. 

99% samolotów Ryanaira będzie uziemionych przynajmniej do końca czerwca.

Darrel Hughes, Dyrektor Działu Personalnego w Ryanair powiedział:

“To bardzo bolesny okres dla Ryanaira, naszych załóg pokładowych oraz pracowników biurowych w Dublinie, Londynie, Madrycie oraz Wrocławiu. Planujemy ponownie otworzyć nasze biura 1 czerwca, nie będziemy jednak potrzebowali tak wielu pracowników w roku, w którym przewieziemy mniej niż 100 muilionów pasażerów przy pierwotnych założeniach         155 mln.

W biurach w Dublinie, Londynie, Madrycie oraz Wrocławiu przeprowadzimy redukcję etatów, tak, aby dopasować liczbę pracowników do bieżących potrzeb firmy w roku, w którym, z uwagi na epidemię Covid-19, obsłużymy mniej niż 100 milionów pasażerów. Pracownicy, których zwolnienia dotyczą, zostali już o tym fakcie poinformowani i nie wrócą do biur w Dublinie, Londynie, Madrycie oraz Wrocławiu, kiedy zostaną one ponownie otwarte w dniu 1 czerwca.

W dalszym ciągu prowadzimy rozmowy ze związkami zawodowymi pilotów oraz załóg pokładowych w całej Europie, aby sfinalizować redukcję 3000 miejsc pracy oraz 20% obniżkę płac, gdy od lipca zaczniemy wykonywać ok 40% pierwotnie zakładanego rozkładu lotów. Ryanair stoi również w obliczu silnej konkurencji cenowej w całej Europie, gdzie musimy konkurować z flagowymi przewoźnikami lotniczymi, którzy od rządów poszczególnych krajów otrzymali ponad 30 miliardów euro w ramach niezgodnych z prawem dotacji. Dzięki nim te linie lotnicze będą przez wiele lat mogły oferować loty po znacznie zaniżonych cenach poniżej kosztów z uwagi na nielegalną pomoc państwa.

Ogłoszenie dotyczące utraty miejsc pracy wśród członków załóg pokładowych oraz redukcji wynagrodzeń zostanie wydane przed końcem maja, w świetle dalszych ograniczeń lotów.”

 

Źródło: Ryanair

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS