Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Leo Varadkar, premier Irlandii dodał również, że za wcześnie jest mówić o jakichkolwiek poluźnieniach jeżeli chodzi o restrykcje po 5 maja. Nawet gdyby było to możliwe to będzie to długi powolny proces. Leo Varadkar przemawiał w czwartek w parlamencie.

Premier wprowadził radykalne kroki 27 marca w celu ograniczenia rozprzestrzenianie się koronawirusa. Początkowo miały obowiązywać przez 2 tygodnie, jednak z uwagi na obecną sytuację postanowił przedłużyć okres restrykcyjny do 5 maja.

Przemawiając w parlamencie, premier podkreślił iż rząd musi zastanowić się jak „krok po kroku” wprowadzić plan łagodzenia restrykcji obserwując przy tym obecny stan i sytuację w innych krajach.

”Nie wiem jeszcze czy będziemy w stanie poluzować restrykcje po 5 maja. Ale wiem, że o ile w ogóle będziemy mogli to proces ten będzie stopniowy i trwać będzie kilka miesięcy” - mówił Varadkar.

Dodał, patrząc na kraje azjatyckie które zniosły restrykcje zbyt szybko, gdyby zdarzyło się tak w Irlandii, ponowne wprowadzenie stanu wyjątkowego i wprowadzenie restrykcji było by nieuniknione.

Varadkar powiedział iż plan na złagodzenie będzie etapowy i nic nie wydarzy się z dnia na dzień. Plan jest, będzie opublikowany już niedługo, ale podkreślił iż musimy zdawać sobie sprawę z tego iż ten plan może się zmienić.

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS