Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Irlandia rozpoczyna łagodzenie blokady spowodowanej przez pandemię koronawirusa. Umożliwi to od poniedziałku wznowienie działalności wielu firmom, narazie z branży budowlanej oraz ogrodniczej. Gabinety i kliniki stomatologiczne również będą powoli wracały do pracy.

Wciąż, jeżeli w najbliższym czasie planowaliśmy udać się kontrolnie do stomatologa to lepiej poczekać, aż sytuacja się uspokoi i taka wyprawa będzie bezpieczniejsza.

Dokładny termin otwarcia gabinetów dentystycznych nie został podany przez Irlandzkie Stowarzyszenie Stomatologiczne. Stopniowe otwarcie gabinetów i klinik nastąpi w przyszłym tygodniu.

Irlandzcy dentyści będą mogli ponownie przyjmować wszystkich pacjentów, pod warunkiem, że ich gabinety spełnią kryteria bezpieczeństwa oraz zapewnią warunki umożliwiające zachowanie odpowiedniego dystansu między przebywającymi tam osobami. Zakłady i kliniki dentystyczne muszą dostosować się do ścisłych zasad zachowania bezpieczeństwa oraz wytycznych resortu zdrowia zawartych w 14-stronicowym dokumencie opublikowanym w piątek przez Centrum Nadzoru Ochrony Zdrowia (Health Protection Surveillance Centre).

Decyzja rządu z jednej strony wzbudziła zadowolenie środowiska, z drugiej zaś obawy, że zapewnienie bezpieczeństwa będzie poważnym wyzwaniem. Z tego względu Irlandzkie Stowarzyszenie Stomatologiczne wciąż ocenia, czy potrzebne będą dodatkowe środki ochrony osobistej.

Stomatolodzy w Irlandii do tej pory, podobnie jak w większości państw europejskich, mogli leczyć tylko nagłe przypadki, co sprawiło, że większość gabinetów w kraju została zamknięta na kolejne tygodnie.

 

 

Źródło: Irish Times

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS