Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ministerstwo Zdrowia zmienia zasady testowania pod kątem koronawirusa.

Osoby bliskiego kontaktu, czyli osoby które miały kontakt z osobą zakażoną, oraz personel medyczny będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Będą automatycznie poddane testom bez różnicy czy u danej osoby występują objawy czy też nie. 

Służba zdrowia HSE informuje, że takie osoby przejdą test dwukrotnie, w pierwszej dobie od kontaktu z zakażonym oraz w dniu siódmym.

Zmiany zasad testowania wejdą w życie z dniem dzisiejszym, tj. 18.05. 

Najnowsze symulacje co do rozwoju epidemii są pozytywne, szczyt zachorowań według ekspertów już minął.  Nie wyklucza to jednak ponownego wzrostu zakażeń. Większość ekspertów twierdzi, że druga fala epidemii nadejdzie. Pytanie tylko kiedy i z jaką siłą. 

Dr Hans Kluge, szef regionu europejskiego WHO, ostrzega: epidemia się nie skończyła, może uderzyć po raz drugi i na ten atak musimy być przygotowani.

W wywiadzie dla The Telegraph dr Hans Kluge, szef regionu europejskiego WHO, stanowczo ostrzega kraje, które zaczynają łagodzić blokady, mówiąc, że teraz jest czas na przygotowania, a nie na świętowanie.

Ponad 24 tysięcy zakażeń, zmarło ponad 1,500 osób

Restrykcje przynoszą efekty. Drugi dzień z rzędu liczba nowych zachorowań na COVID-19 jest dwucyfrowa. 

Resort zdrowia poinformował w niedzielę o 64 nowych zakażeniach koronawirusem, zmarło 10 kolejnych osób. Łącznie w całym kraju potwierdzono już 24,112 przypadków i 1,543 zgony.

Najwięcej przypadków zakażeń koronawirusem odnotowano w Dublinie - 49% (11 666). 6% w Kildare (1 361) i 5% w Cork (1 352).

W Irlandii Północnej mowa jest o 3 kolejnych przypadkach śmiertelnych łącznie do tej pory odnotowano 476 zgony. Łącznie potwierdzono 4,357 przypadków zakażenia (dane z soboty).

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS