Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Rząd uznał, że skoro mniej ludzi porusza się autami i tym samym jest mniej wypadków i roszczeń do wypłat ubezpieczeń w związku z pandemią, to ubezpieczyciele powinni zaoferować klientom ulgi lub zwrócić część opłaconego już ubezpieczenia.

Insurance Ireland, organ reprezentujący 90% wszystkich ubezpieczalni w Irlandii, pozytywnie przychyla się do zaleceń ministra finansów i obecnie przygląda się rozwiązaniom, które miałyby na celu zaoferowanie zniżki lub zwrotu częściowego ubezpieczenia.

Pascal Donohoe (minister finansów) powiedział iż w związku z pandemią i nałożonymi przez rząd restrykcjami, mniej ludzi dojeżdża do pracy i skoro jest tym samym mniej wypadków i roszczeń, to zwroty zwyczajnie się klientom należą a firmy ubezpieczeniowe powinny zrobić "to co słuszne" i zwrócić część spłacanego ubezpieczenia.

Declan Jackson, dyrektor ds. relacji rządowych w Insurance Ireland zapewnił że będą prowadzone rozmowy z wszystkimi członkami i konstruktywnie podejdą do zaleceń rządu.

Jackson dodał, iż będą wzorowali się na rozwiązaniach przyjętych w innych krajach w tym zastosowaniach, które przyjęto w Ameryce.

Amerykańskie firmy ubezpieczeniowe proponują swoim klientom zwrot do 15% składki lub 15% rabat na odnowę polisy. 

Na podobne rozwiązania zdecydowali się brytyjczycy.

Jackson potwierdził, że sprawą tą zajmą się w tempie priorytetowym

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS