Minister Finansów - Pascal Donohoe

Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Minister finansów Pascal Donohoe przekazał, że decyzja w sprawie zasiłku COVID-19 - Pandemic Unemployment Payment zapadnie w najbliższych dniach.

Podczas konferencji powiedział minister powiedział: "Wiemy, że wypłata świadczenia jest istotna i będzie kontynuowana przez pewien czas. Musimy jednak zdecydować na jak długi okres i w jakiej wysokości."

Minister dodał, że po wprowadzeniu pierwszego etapu odmrożenia gospodarki potrzebna jest analiza danych a przede wszystkim tych dotyczących osób obecnie korzystających z PUP oraz objętych programem dopłat do wynagrodzenia TWSS. Dopiero na podstawie tej analizy możliwe będzie ustalenie dalszego planu co do wypłat świadczenia COVID-19. 

W zeszłym tygodniu Donohoe w wywiadzie dla RTE Morning Ireland powiedział, że żadna decyzja w związku z przedłużeniem programu pomocowego COVID-19 Pandemic Unemployment Payment nie została jeszcze podjęta.

Donohoe powiedział, że priorytetem jest zapewnienie ludziom możliwość powrotu do pracy a głównym i decydującym czynnikiem ma być obecny stan finansów państwa.

Minister powiedział, że obawy ludzi są zrozumiałe, jednak dodał, że zasiłek z którego korzysta ponad pół miliona osób to tygodniowy koszt dla finansów państwa rzędu ponad 200 mln euro.

 

Źródło: RTE

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS