Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Szef regionu europejskiego WHO, Dr Hans Kluge ostrzega, że epidemia jeszcze się nie skończyła i może uderzyć po raz drugi. Kraje europejskie powinny na ten atak się przygotować.

To, że liczba zachorowań spada nie oznacza jeszcze że to już jest koniec pandemii, epicentrum znajduje się teraz w części wschodniej Europy.

Tego samego zdania jest Unia Europejska, rzecznik Komisji Europejskiej ds. zdrowia publicznego i bezpieczeństwa żywnościowego oraz transportu Stefan de Keersmaecker powiedział, że państwa członkowskie Unii Europejskiej powinny przygotować się na możliwość pojawienia się drugiej fali pandemii COVID-19. Dodał, że istotna będzie koordynacja wszystkich krajów członkowskich.

Zastępca lekarza naczelnego Irlandii, Dr Ronan Glynn podczas konferencji prasowej resortu zdrowia w środę powiedział, że w razie ewentualnej drugiej fali, rząd Irlandii wie jak postąpić i jakie środki bezpieczeństwa mogłyby być wdrożone w takim przypadku.

Dr Ronan Glynn był pytany, w związku z nadejściem ewentualnej drugiej fali pandemii COVID-19, która mogłaby przyjść jeszcze w tym roku.

"Nie ma wątpliwości, że w dającej się przewidzieć przyszłości, będziemy musieli żyć z tym wirusem. Nie mamy szczepionki, nie mamy metody leczenia, mamy jeden rodzaj testu na chwilę obecną. Jest to wyzwanie, ale dzięki podjętym środkom widzimy, że możemy go kontrolować. Nie chciałbym, aby do opinii publicznej wyszła wiadomość, że nie możemy z tym jako społeczeństwo nic zrobić. Jeśli sprawy pójdą w złym kierunku, wiemy, jakie środki należy podjąć." - podkreślił.

Od początku maja koronawirus w Irlandii jest w odwrocie. Biorąc pod uwagę kraje Unii Europejskiej, COVID-19 przybiera na sile jedynie w Bułgarii. Tylko w czterech krajach Europy, w Polsce, Szwecji, Rumunii i Wielkiej Brytanii utrzymuje się na stabilnym poziomie.

 

Źródło: RTE, Telegraph

 

 

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS