Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nad Europę Zachodnią nadciągnęła bardzo silna wichura. Na zachód od Irlandii, na Atlantyku rozwinął się głęboki ośrodek niskiego ciśnienia. 

Ostrzeżenie o statusie żółtym obowiązuje na terenie całego kraju. W popołudniu w czwartek strefa silnego wiatru zbliżyła się do wybrzeży Irlandii. W regionach nadmorskich wyspy wiatr spowodował zniszczenia i wiał z prędkością przekraczającą 110 km/h. Bez prądu znalazło się w piątek rano 8,000 gospodarstw domowych. W kolejnych godzinach wichura przemieszczała się na północny wschód powodując niewielkie zniszczenia. W nocy strefa silniejszego wiatru przesunie się w głąb Irlandii, a także nad Szkocję.

Ostrzeżenie pogodowe Status Żółty:

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem i deszczem dla Irlandii

 

Wiatr silny i porywisty z kierunku południowo-zachodniego osiągający prędkość 50-65 km/h w porywach od 90 km/h do 110 km/h w szczególności rejony nadbrzeżne oraz otwarte tereny górskie. W regionach Munster, Leinster, Cavan, Monaghan, Leitrim oraz Roscommon wiatr porywisty osiągający prędkość do 100 km/h. Dla regionów Galway i Mayo wiatr silny i porywisty z kierunku południowo-zachodniego osiągający prędkość 50-65 km/h w porywach do 110 km/h w szczególności rejony nadbrzeżne oraz otwarte tereny górskie.

Dodatkowo w całym kraju zachmurzenie duże z lekkimi przejaśnieniami w środkowej i wschodniej części kraju, spodziewane są opady deszczu w większości kraju.

Ostrzeżenie zaktualizowane o 12:00, obowiązuje do 21:00 w piątek 22.05.

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS