Michael O'Leary, prezes zarządu Ryanair Group.

Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

'14-dniowa kwarantanna jest nieskuteczna i niemożliwa do wdrożenia. Wymaganie od pasażerów poddania się kwarantannie po skorzystaniu przez nich z wielu usług jak transport publiczny w celu dotarcia na/z lotniska nie ma podstaw naukowych ani medycznych' - powiedział prezes Ryanaira, Michael O'Leary.

'Usilnie wzywamy rządy krajów europejskich, zwłaszcza w Irlandii i Wielkiej Brytanii, do wprowadzenia obowiązku noszenia maseczek przez pasażerów linii lotniczych, pociągów, w tym londyńskiego metra. To najlepszy i najskuteczniejszy sposób ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19 w środowiskach transportu publicznego, w których zachowanie dystansu społecznego nie jest możliwe' - kontynuował O'Leary.

Ryanair z zadowoleniem przyjęła nowe wytyczne UE, aby z zachowaniem zasad bezpieczeństwa zarówno pasażerów jak i załóg pokładowych, obywatele Europy mogli wrócić do lotów w Unii Europejskiej w nadchodzących tygodniach. Te skuteczne wytyczne pozwolą w lipcu i sierpniu wznowić europejski przemysł turystyczny.

W odpowiedzi na wytyczne Unii Europejskiej, Michael O'Leary dodał: 'Z zadowoleniem przyjmujemy zalecenie Unii Europejskiej w zakresie maseczek i ponownie wzywamy rząd Irlandii i Wielkiej Brytanii do zniesienia niewytłumaczalnej, nieskutecznej i niemożliwej do wdrożenia kwarantanny. Obywatele Europy mogą bezpiecznie podróżować w maseczkach podczas swoich letnich wakacji przestrzegając zasad bezpieczeństwa jak pomiar temperatury. 14-dniowa kwarantanna nie ma podstaw naukowych, jest niemożliwa do wdrożenia i nie jest konieczna w okolicznościach, w których pasażerowie linii lotniczych, pociągów i metra noszą maseczki, gdy zachowanie dystansu społecznego nie jest możliwe.'

Regularna dezynfekcja i czyszczenie oraz wentylacja kabiny, ograniczenie kontaktów między pasażerami i załogą, konieczność noszenia masek - to niektóre z wytycznych przedstawionych w ubiegłym tygodniu przez KE.

 

Źródło: Ryanair

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS