Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Decyzje dotyczące ewentualnego dalszego znoszenia obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią zapadną w pierwszym tygodniu czerwca, poinformował premier irlandzkiego rządu Leo Varadkar.

Drugi etap odmrażania gospodarki obecnie, według planu rządowego, zaplanowany jest na 8 czerwca. Premier oświadczył, że decyzja zapadnie w piątek 5 czerwca.

„Tak naprawdę nie będziemy w stanie stwierdzić do pierwszego tygodnia czerwca, czy w związku ze złagodzeniem obostrzeń zwiększy się wskaźnik reprodukcji czy też w jakim stopniu.”

„Gabinet podejmie decyzję w sprawie kolejnych kroków w piątek 5 czerwca, na podstawie zaleceń Narodowego Zespołu ds Zdrowia Publicznego (NPHET).”

„Zdaję sobie sprawę, że niektóre kraje otwierają się szybciej, ale sytuacja w każdym kraju jest inna, dlatego nasze podejście jest stabilne i powolne” - mówił premier.

Leo Varadkar w rozmowie dla Newstalk Breakfast podkreślił również, że nie chce przedwcześnie luzować restrykcji, ale jeżeli „wszystko pójdzie dobre” przyspieszenie kolejnych etapów odmrażania gospodarki będzie możliwe.

 

Źródło: Newstalk

 

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS