Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zagraniczne wakacje 2020 odwołane? Ze słów ministra zdrowia jasno wynika, że o zagranicznym wypoczynku w lato możemy w tym roku zapomnieć.

Wakacje 2020 to będą zupełnie inne wakacje, niż te, które znaliśmy do tej pory. Minister zdrowia Simon Harris rozwiał wszystkie wątpliwości, jeśli chodzi o tegoroczne plany na wakacje, podkreślił, że wycieczki zagraniczne do września są 'wysoce mało prawdopodobne z uwagi na zdrowie publiczne'.

Dał tym samym do zrozumienia, iż tegoroczne urlopy mieszkańcy Irlandii raczej będą musieli spędzić w kraju. 

Wyjazdy zagraniczne będą możliwe najszybciej po wprowadzeniu wszystkich etapów znoszenia obostrzeń, czyli po 10 sierpnia. 

Od przyszłego tygodnia osoby, które przekraczają granicę, po znalezieniu się w Irlandii są obejmowane czternastodniową kwarantanną. Nowe przepisy, które wejdą w życie z dniem 28 maja, przewidują grzywny w wysokości do 2 500 EUR lub do sześciu miesięcy pozbawienia wolności.

W tym samym kierunku zdecydowała się pójść Wielka Brytania. Od 8 czerwca wszyscy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii będą musieli przejść 14-dniową kwarantannę, a za jej nieprzestrzeganie grozić będzie kara do 1000 funtów. Z kwarantanny zwolnieni zostaną mieszkańcy Wspólnego Obszaru Podróży, który obejmuje oprócz Wielkiej Brytanii także Irlandię, Wyspy Normandzkie i Wyspę Man.

Zasady kwarantanny zarówno w Irlandii jak i w UK będą podlegały przeglądowi co trzy tygodnie i możliwe będą zmiany.

Pomysł kwarantanny jest mocno krytykowany przez sektor turystyczny, w szczególności przez szefa Ryanair Michael O’Leary, który na początku tego tygodnia nazwał ten pomysł "idiotycznym" i "niemożliwym do wdrożenia".

 

Przeczytaj 

Ryanair - kwarantanna pasażerów nie ma sensu.

Źródło: Irish Mirror

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS