Minister Zdrowia Simon Harris - Facebook

Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dziś już wiemy, że koronawirus nie zniknie prędko a koniec pandemii nie oznacza powrotu do całkowitej normalności. Epidemia zmieni nasze życie na zawsze i na pewno w naszej pamięci pozostanie przynajmniej na kilka pokoleń.

W Irlandii powoli sytuacja poprawia się. Powoli zaczynamy dostrzegać światełko w tunelu. Dziś możemy już mówić o trendzie spadkowym. W ciągu ostatnich 9 dni tylko raz zdarzyło się, że liczba nowych przypadków zakażeń przekroczyła 100.

Pozytywne są również dzisiejsze dane. Resort zdrowia poinformował o 57 nowych zakażeniach koronawirusem, zmarły 4 kolejne osoby. Jest to najniższy od tygodni odnotowany wzrost liczby zgonów.

W czwartek Portal Irlandia24.com informował, że wskaźnik reprodukcji koronawirusa pomimo luzowania lockdownu nie zwiększył się w ostatnich dniach i wynosi obecnie 0,45. Świadczy to o tym, że epidemia wygasa w Irlandii. Trend ten utrzymuje się już od 3 tygodni.

Co istotne prawie wszyscy Irlandczycy dostrzegają powagę sytuacji. I to właśnie tym osobom za pomocą Twittera Minister Zdrowia postanowił podziękować:

"Z ośmiu z ostatnich 9 dni liczba nowych #COVID19 przypadków nie przekroczyła 100. Ten postęp zawdzięczamy Tobie i Twojej rodzinie. Teraz musimy to utrzymać i znaleźć sposób życia obok wirusa postępując zgodnie z naszym planem. Uważajcie na siebie. Dotrzemy tam."

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS