Minister Finansów Irlandii Paschal Donohoe - Facebook

Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Minister Finansów Paschal Donohoe planuje przedstawić w piątek propozycje zmiany schematu płatności świadczenia COVID-19 Pandemic Unemployment Payment, które mają obowiązywać od czerwca, donosi The Sunday Times.

To niemal pewne, że zasiłek, w szczególności dla pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin, zostanie ukrócony do równowartości ich średnich zarobków sprzed początku pandemii. Według ministra wszystko po to aby uniknąć sytuacji, w której ludzie odmawiają powrotu do pracy.

Donohoe w wywiadzie dla RTE Morning Ireland powiedział, że żadna decyzja w związku z przedłużeniem programu pomocowego COVID-19 Pandemic Unemployment Payment nie została jeszcze podjęta.

Donohoe powiedział, że priorytetem jest zapewnienie ludziom możliwość powrotu do pracy a głównym i decydującym czynnikiem ma być obecny stan finansów państwa.

Zasiłek COVID-19 jest obecnie wypłacany w kwocie 350 euro tygodniowo dla osób dotkniętych utratą pracy w związku z pandemią. Zasiłek początkowo przysługiwać miał na okres do dwunastu tygodni, do 8 czerwca.

Obecnie z programu korzysta 585,000 osób. Jest to tygodniowy koszt dla finansów państwa w wysokości ponad 206 mln. 

 

 

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS