Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych jest przewidziane w czwartym etapie odmrażania gospodarki. Zrobienie sobie nowej fryzury albo paznokci to marzenia wielu osób, od tygodni zamkniętych w izolacji w związku z epidemią koronawirusa.

Zgodnie z rządowym planem odmrażania gospodarki, otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych zakłada IV etap łagodzenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, czyli 20 lipca.

Prezes Irlandzkiej Federacji Fryzjerskiej (IHF) Danielle Kennedy ma jednak praktyczne rozwiązania, które pozwoliłyby na szybsze "odmrożenie" usług przy zachowaniu odpowiednich wymogów sanitarnych. Według niej ponowne otwarcie salonów fryzjerskich możliwe jest pod koniec czerwca.

IHF przedstawiła propozycję 110 rozwiązań.

Danielle Kennedy w wywiadzie dla RTE powiedziała,że w przypadku salonów fryzjerskich i kosmetycznych, wprowadzone zostałyby limity, dotyczące liczby osób, które mogą przebywać w danym salonie, klient musiałby wcześniej umówić się na wizytę a także odpowiedzieć na kilka pytań, w tym czy w ostatnim czasie podróżował za granicę i czy w ostatnich dniach miał objawy związane z koronawirusem. Inne rozwiązania to m.in. obowiązkowe zakrywanie nosa i ust, zakaz używania telefonów, brak wizyt z ulicy.

Właściciele i pracownicy salonów będą musieli zastosować się do wytycznych, które pozwolą na zapewnienie bezpieczeństwa osobom pracującym w salonie i klientom. Obowiązywać mają również reguły postępowania w przypadku, gdy w salonie pojawi się osoba z podejrzeniem koronawirusa, lub przedsiębiorca będzie podejrzewał o to jednego z pracowników.

Kompleksowe rozwiązania zostaną przedstawione w tym tygodniu w rządzie.

Minister zdrowia Simon Harris już w zeszłym tygodniu mówił, że pozytywnie podchodzi do tych rozwiązań. Powiedział, że rząd rozpatrzy pomysły i skłonny jest do wcześniejszego otwarcia salonów fryzjerskich. Rząd angażuje się w rozmowy z branżą i przeprowadzi ewentualną ewaluację zmian w zasadach bezpieczeństwa.

 

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS