Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Restauracje od 29 czerwca a bary i puby od 10 sierpnia będą mogły ponownie obsługiwać klientów w swoich lokalach. Jednak odbywać ma się to przy zachowaniu restrykcyjnych warunków. 

We wszystkich miejscach publicznych obowiązywać będą zasady utrzymania odległości. W związku z tym w restauracjach stoły i krzesła powinny znajdować się w odległości min. 2 m od siebie. 

Z przedstawionego raportu stowarzyszeń Licensed Vintners Association i Vintners Federation of Ireland (VFI) wynika, że przy zastosowaniu się do wytycznych resortu zdrowia HSE odnośnie dystansu społecznego, typowy pub czy bar / restauracja musiałaby liczyć się z ograniczeniem ilości klientów w lokalu nawet o 87%.

Na jedną osobę ma przypadać co najmniej 4 metry kwadratowe powierzchni. Stoliki muszą być od siebie oddalone o dwa metry.Tym samym, puby o powierzchni 100 metrów kwadratowych mogą przyjąć w tym samym czasie jedynie 25 gości, restauracje w zależności od ustawienia stolików maksymalnie 34.

Padraig Cribben, prezes VFI, powiedział, że utrzymanie jednego metra ma większy sens. Dla porównania przy zachowaniu 1m puby o powierzchni 100 metrów kwadratowych mogłyby przyjąć w tym samym czasie do 100 osób, restauracje maksymalnie do 65.

Bez zmian co do zasad zachowania dystansu społecznego, według stowarzyszenia LVA oraz VFI, puby i restauracje a w szczególności te mniejsze po prostu nie przetrwają.

 

Źródło: Irish Examiner

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS