Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ponad tydzień po rozluźnieniu restrykcji liczba pacjentów w Irlandii, przebywających z powodu koronawirusa w szpitalach i na oddziałach intensywnej terapii, nadal spada.

501 pacjentów pozostaje w szpitalach w związku z Covid-19, czyli o 20 mniej w porównaniu do danych z niedzieli.

Najgorsza sytuacja jest obecnie w szpitalach Mater w Dublinie (55 pacjentów|), Tallaght University Hospital w Dublinie (42), Connolly Hospital w Blanchardstown (23) oraz Limerick University Hospital(16).

Obecnie w całym kraju jest 48 pacjentów przebywających na oddziale intensywnej opieki medycznej. 

Od początku marca do szpitala przyjętych zostało 3,225 pacjentów z potwierdzonym koronawirusem, 394 trafiło na oddział intensywnej opieki medycznej.

Według najnowszych danych, sytuacja w szpitalach stabilizuje się. Liczba zajętych łóżek na oddziałach intensywnej terapii spadła do najniższego poziomu od miesiąca.

Jeśli chodzi o najnowsze dane dotyczące zakażeń i zgonów. Ministerstwo Zdrowia podało w poniedziałek po południu, że minionej doby nie zgłoszono żadnego śmiertelnego przypadku zakażenia koronawirusem w Irlandii. To pierwsza taka informacja od kiedy odnotowano pierwszą ofiarę COVID-19 w kraju.

Z wtorkowych danych, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 37 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Irlandii, łącznie jest ich 24,735. Resort podał również, że zmarło kolejnych 9 osób, w sumie zanotowano 1,615 zgony.

 

Źródło: RTE

 

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS