Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zasiłek najprawdopodobniej będzie przysługiwał do czasu zniesienia nałożonych przez rząd restrykcji w związku z pandemią, następnie w kolejnych miesiącach będzie stopniowo wygaszany - decyzje zapadną niedługo i mógłby je podjąć nowy rząd, zasugerował premier.

Przemawiając w izbie niższej parlamentu w środę, Leo Varadkar powiedział że osoby dotknięte pandemią wciąż będą mogły liczyć na pomoc państwa po 8 czerwca. Tym samym płatności świadczenia COVID-19 Pandemic Unemployment Payment zostaną wydłużone. 

Premier podkreślił jednak, że zasiłek, jeżeli pracownik odmówi pracodawcy powrotu do pracy, ma tu na myśli przede wszystkim pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin, zostanie odebrany.

Powiedział: "Osoby, które otrzymują zasiłek PUP, będą go otrzymywać po 8 czerwca." 

"Mogę zapewnić tu w izbie, gospodarka dopiero powoli ponownie się otwiera i (red. zasiłek) będzie musiał zostać przedłużony, nikt nie musi się martwić."

"Ten lub nowy rząd będzie musiał wkrótce podjąć decyzje na jak długo zostanie przedłużony oraz poradzić sobie w sytuacji, w których dochodzi do nieprawidłowości."

"Jednak żadne decyzje nie muszą zostać podjęte teraz i równie dobrze mogą zostać podjęte przez kolejny rząd."

 

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS