Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Mały ruch i puste drogi nie oznacza, że można jechać szybciej. Statystyki pokazują, że wypadków ze skutkiem śmiertelnym jest więcej w tym roku niż w tym samym okresie w roku 2019.

Garda i Urząd ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (RSA) apelują o zachowania ostrożności przed zbliżającym się długim weekendem, liczba wypadków ze skutkiem śmiertelnym wzrosła o 17% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Od stycznia 2020 roku na irlandzkich drogach zginęło 60 osób. Śmierć poniosło 18 pieszych, w porównaniu do tego samego okresu w roku 2019 liczba ta podwoiła się.

Od piątku, w związku z czerwcowym długim weekendem i mając na uwadze najnowsze dane, na drogach wzmożone zostaną kontrole funkcjonariuszy Gardy. Akcja 'Lifesaver' potrwa do poniedziałku.

Podczas kontroli Garda zdecydowanie zareaguje na przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości, w każdym przypadku sprawdzą trzeźwość kierujących, przestrzeganie obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa oraz stosowania się kierujących do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu.

Akcja 'Lifesaver' ma na celu przyczynić się do ograniczenia negatywnych zachowań kierowców podczas jazdy, a w konsekwencji poprawę bezpieczeństwa.

 

Źródło: Garda

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS