Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Micheal O'Leary odniósł się również do nowych przepisów kwarantanny w Irlandii.

O'Leary powiedział, że obowiązek kwarantanny wprowadzony przez Irlandzki rząd jest "po prostu polityczną rozgrywką". Według szefa irlandzkich linii lotniczych Irlandia wychodzi z kryzysu znacznie wolniej niż inne kraje europejskie.

Od czwartku osoby, które przekraczają granicę, po znalezieniu się w Irlandii obejmowane będą czternastodniową kwarantanną. Podczas kontroli na granicy w porcie lub na lotnisku każdy podróżny otrzyma formularz (Public Health Passenger Locator form) i zobowiązany będzie go wypełnić.

W programie RTE Morning Ireland przypomniał, że Ryanair od 1 lipca zamierza obsługiwać 40% normalnego lipcowego rozkładu lotów i podkreślił, że wszystkie decyzje zarządu oparte są na zaleceniach Europejskiego Centrum Kontroli Chorób i Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa.

Wyraził uznanie nad postępami w zwalczaniu wirusa w Irlandii, ale dodał, że "doradcy doradzają, ale politycy decydują, i nadszedł czas, aby podjąć decyzję i ożywić gospodarkę”. Dodał, że 14-dniowa kwarantanna "nie ma podstaw naukowych".

W kwestii zwrotu pieniędzy, wielu klientów Ryanaira wciąż ma spore problemy z odzyskaniem pieniędzy za odwołane loty z powodu pandemii koronawirusa.

O'Leary powiedział, że wypłacono już 400 mln euro z 1.2 mld euro z należnych pasażerom pieniędzy.

Powiedział, że Ryanair pracuje nad swoimi zobowiązaniami w zakresie refundacji i voucherów lub oferując zmienne loty, ale ostrzegł, że może to potrwać od trzech do nawet sześciu miesięcy. Dodał, że prace nad zobowiązaniami trwają regularnie "w tej chwili mamy rekordową liczbę zaległych zwrotów."

Szef Ryanaira informuje, że prace nad zwrotami należnych klientom pieniędzy przyspieszą w przyszłym miesiącu. "Wracamy do pracy w pełnym wymiarze czasu do 1 czerwca" dodał. "Uważamy, że spora część naszych pasażerów, którzy czekają na zwrot pieniędzy, chętnie skorzysta z bezpłatnej opcji zmiany terminu lotu". 

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS