Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Osoby, które przekraczają granicę, po znalezieniu się w Irlandii są od czwartku obejmowane czternastodniową kwarantanną. Osoby zobowiązane są również do wypełnienia formularza, Public Health Passenger Locator form.

Wymóg kwarantanny na podróżujących do Irlandii drogą powietrzną lub morską będzie obowiązywał zarówno obcokrajowców jak i Irlandczyków wracających do domu.

Podczas kontroli na granicy w porcie lub na lotnisku każdy podróżny otrzyma formularz, który po wypełnieniu przekazany zostanie Gardzie, która w ramach patroli odwiedzać będzie osoby objęte kwarantanną i sprawdzi, czy pozostają w miejscu swojego zamieszkania lub zadeklarowanego adresu.

Przypominamy, że przepisy, które wchodzą w życie z dniem dzisiejszym, 28 maja, przewidują grzywny w wysokości do 2 500 EUR lub do sześciu miesięcy pozbawienia wolności za:

  • Niewypełnienie i nie przekazanie formularza odpowiedniej służbie
  • Przekazanie nieprawdziwych informacji i danych (czy to na formularzu, podczas prezentacji formularza, czy podczas kolejnych kontroli)
  • Niedostarczenie na prośbę dodatkowych informacji odpowiedniej służbie (w przypadku podejrzenia, że formularz został niepoprawnie wypełniony)
  • Niepoinformowanie służb w razie zmiany miejsca pobytu lub danych kontaktowych, o ile zmienią się one w ciągu 14 dni od przyjazdu do kraju.

Kwarantanny nie muszą odbywać m.in. kierowcy transportu międzynarodowego, dyplomaci, obsługa samolotu. Z kwarantanny oraz obowiązku wypełnienia formularza zwolnione są również osoby przekraczając granicę z Irlandii Północnej. Osoby w drodze do Irlandii Północnej przez porty lotnicze lub porty w Irlandii będą zobowiązane do wypełnienia formularza.

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS