Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Polak oskarżony o stalking, nękanie oraz włamanie do apartamentu ofiary usłyszał w czwartek wyrok 7 lat pozbawienia wolności w Okręgowym Sądzie Karnym w Galway. Igor L., student na wydziale elektroniki w NUI Galway, przyznał się do stawianych mu zarzutów.

Ofiarą obsesyjnie zakochanego Polaka stała się młoda kobieta, studentka na NUI. Kobieta była regularnie prześladowana. W swoim oświadczeniu, które przytacza Irish Times kobieta mówi o ogromnym stresie, którego doświadczyła w związku z tą sytuacją, "moje zaufanie do wszystkich, zwłaszcza mężczyzn, zostało całkowicie zniszczone. Wypaczyło to moje spojrzenie na intencje ludzi, zrujnowało moje zaufanie i pozbawiło mnie niezależności" - czytamy. 

Napastnik śledził ofiarę na każdym kroku, gdy ta wracała z college'u lub szła pracy. Kilkukrotna konfrontacja przyjaciół kobiety z napastnikiem nie odstraszyła Polaka.

Z doniesień medialnych wynika, że w maju nękanie i stalking nasiliły się. 27 maja ubiegłego roku mężczyzna uzbrojony w młotek włamał się do mieszkania ofiary na pierwszym piętrze przez otwarte drzwi balkonowe, podczas gdy wszyscy lokatorzy spali. Napastnik postanowił zaatakować śpiącą w łóżku jedną z koleżanek ofiary zadając kilkukrotnie ciosy młotkiem. Kobiecie z trudem udało się uwolnić i podnosząc alarm, napastnik wystraszył się. Mężczyzna w strachu wyskoczył z mieszkania przez balkon doznając urazu nogi, dzięki czemu Gardzie udało się go łatwo schwytać. Mężczyznę zatrzymano zaledwie 500m od miejsca zdarzenia.

Na szczęście dla ofiary prześladowań, w sądzie sprawie nadano w miarę szybki bieg. Prześladowca z Polski, który do Irlandii przeprowadził się z rodziną 10 lat temu, został skazany na 7 lat pozbawienia wolności.  Sędzia Rory McCabe powiedział, że ostatnie dwa lata kary zostaną zawieszone pod warunkiem nadzoru.

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS