Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Pisaliśmy już o tym w połowie maja jak oszuści, podszywając się pod Urząd Skarbowy, rozsyłają e-maile i SMS-y, w których próbują wyłudzić od nas dane osobowe.

Revenue ostrzega, że pod żadnym pozorem nie powinniśmy klikać w odnośniki zamieszczone w fałszywych SMS-ach. Wiadomości te powinny być natychmiast usuwane a osoby, które podały jakiekolwiek informacje logując się przez fałszywe linki powinny natychmiast zmienić hasło w zakładce MyAccount na stronie revenue.ie.

Urząd Skarbowy (Revenue) poinformował, że oszuści za pomocą wiadomości SMS mogli uzyskać dostęp do ok. 3,000 kont podatników.

"W następstwie dochodzenia przeprowadzonego przez dział IT Urzędu Skarbowego w sprawie ostatniego oszustwa kontaktujemy się z około 3 tys. podatników, aby uświadomić im nasze obawy związane z uzyskanym dostępem (red. przez oszustów) do ich danych osobowych, potencjalne poważne tego konsekwencje oraz wskazać kilka praktycznych rad, które (użytkownicy) mogą zrobić w celu zminimalizowania zakresu wszelkich oszustw popełnianych przeciwko nim" - czytamy w oświadczeniu dyrektora ds. informacji Revenue John Barron. "Stało się tak po kliknięciu przez podatnika linku w wiadomości wysłanym przez oszustów, który rzekomo był odnośnikiem do logowania Revenue „MyAccount”."

Według Barrona, oszuści oprócz danych osobowych mogli również uzyskać dane kont bankowych podatnika. Dostęp do konta na stronie Revenue, w przypadku osób które padły ofiarą tego oszustwa, zostanie tymczasowo zawieszony. Urząd Skarbowy poinformuje te osoby drogą pocztową z dalszymi wskazówkami jak zresetować dostęp do konta.

 

Revenue

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS