Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Decyzje dotyczące ewentualnego dalszego znoszenia obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią zapadną w przyszłym tygodniu, poinformował premier Irlandii Leo Varadkar. Możliwe, że w zależności od postępów w zwalczaniu epidemii plan działania rządu mógłby zostać przyspieszony.

Dziś rano w FM104, premier powiedział: "Powodem, dla którego nie możemy jeszcze podjąć tych decyzji jest to, że dopiero po dwóch tygodniach po złagodzeniu ograniczeń będziemy wiedzieli czy wirus rozprzestrzenia się ponownie, dlatego mamy trzytygodniowe odstępy.”

Dodał, że "zmierzamy w dobrym kierunku", ale jeśli w przyszłym tygodniu liczby w związku z epidemią zmienią się na gorsze, będzie to powód do niepokoju. Według premiera zbyt szybkie działania, mogłyby doprowadzić do ponownego całkowitego "lockdownu".

Zaapelował o zakrywanie nosa i ust, gdzie tylko to możliwe oraz dodał, że zalecenie dwumetrowego dystansu społecznego pozostaje na miejscu. Podkreślił jednak, że są to wytyczne a nie prawo.

Przemawiając po dzisiejszym posiedzeniu gabinetu, Varadkar powiedział, że kwestia ta zostanie ponownie omówiona w przyszłym tygodniu.

Całe przemówienie premiera po posiedzeniu gabinetu premiera:

 

Źródło:RTE

Źródło: RTE

 

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS