Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Kierowcy Dublin Bus domagają się wprowadzenia powszechnego nakazu noszenia maseczek w autobusach. Zakrywanie nosa i ust w miejscach publicznych, sklepach oraz w środkach transportu publicznego jest zalecane, jednak nie ma zapisu prawnego, który by tego nakazywał.

Kierowcy żądają zmian. Związek zawodowy NBRU (The National Bus and Rail Union) domaga się ścisłych zasad w środkach transportu publicznego z uwagi przede wszystkim na bezpieczeństwo pracowników ale również pasażerów.

"Noszenie maseczek na twarzy musi być obowiązkowe, zapewni to zaufanie pasażerów chcących podróżować ale także kierowców. Jesteśmy na pierwszej linii frontu i musimy chronić siebie i pasażerów" - powiedział w wywiadzie dla RTE kierowca Dublin Bus Alan Cullen.

Kierowcy zauważają również, że zgodnie z obowiązującymi wytycznymi dwumetrowego dystansu społecznego, w autobusie może w jednym czasie przebywać maksymalnie 18 osób wliczając kierowcę. Zdarza, że kierowcy po prostu nie zatrzymują się na przystankach bo autobus ma maksymalną liczbę pasażerów. Alan Cullen mówi, że zdarza się iż kierowca odmawia pasażerowi wejścia a kierowcy są pod ciągłą presją, by nie przekroczyć limitu znajdujących się w autobusie pasażerów.

Według NBRU gdy w życie wejdą kolejne fazy znoszenia obostrzeń, ograniczona liczba miejsc w autobusach jeszcze bardziej utrudni życie pasażerom dojeżdżającym do pracy.

 

Źródło: DublinBus

 

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS