Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Rząd rozważa zniesienie ograniczenia w przemieszczaniu się trzy tygodnie wcześniej niż planowano. Wcześniej też planowane są ponowne otwarcie muzeów oraz zakładów fryzjerskich. 

Od 8 do 29 czerwca 2020 planowana jest w Irlandii faza druga znoszenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Drugi etap zakłada m.in. otwarcie wszystkich branż biznesowych z grupy tzw. niskiego zagrożenia dla zdrowia publicznego, otwarcie małych punktów sprzedaży detalicznej, otwarcie bibliotek publicznych oraz możliwość przemieszczania się w celach rekreacyjnych w obrębie do 20 km.

Jednak według doniesień Sunday Independent rząd rozważa całkowite zniesienie ograniczenia w przemieszczaniu już pod koniec czerwca, o trzy tygodnie wcześniej niż zakładał rządowy plan odmrażania gospodarki.

Rozważane są również wcześniejsze otwarcie muzeów, galerii oraz zakładów fryzjerskich. Miałoby to nastąpić w ostatnim tygodniu czerwca. 

Wszystko jednak zależeć będzie od postępów w zwalczaniu epidemii, jeżeli w przyszłym tygodniu analiza danych będzie zadowalająca i liczby w związku z epidemią nie zmienią się na gorsze, to plan działania rządu mógłby zostać przyspieszony.

 

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS