Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Po prawie trzymiesięcznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa od wtorku dublińskie zoo ponownie zostanie otwarte. Oczywiście zwiedzających obowiązują nowe zasady.

Otwarta jest tylko część plenerowa oraz obowiązuje limit do 500 osób jednocześnie, a goście powinni zachować między sobą dystans. Wyznaczona zostanie jednokierunkowa ścieżka, bilety będzie można kupić tylko online z wyprzedzeniem. Kasy biletowe będą nieczynne.

Zarząd dublińskiego zoo zdecydował również, że odwiedziny zostaną podzielone na dwie codzienne sesje, rano (w godz. 9:30 - 13:00) i popołudniu (w godz. 14:00 - 17:30), z maksymalnie 500 osobami w początkowym okresie próbnym.

Na terenie zoo dostępne będą stanowiska do dezynfekcji rąk. Zwiedzających obowiązują wszystkie zasady bezpiecznego zachowania w miejscach publicznych - zachowanie 2-metrowej odległości od innych zwiedzających i osób z obsługi. Dzieci i dorośli powinni też pamiętać o dezynfekcji rąk przed wejściem do toalet, a także o zachowaniu zasad sanitarnych, np. nie należy dotykać szyb podglądowych i barierek.

W ramach okresu próbnego "odmrażania" ogrodu, pracownicy będą mieli dostęp do środków ochronnych i przejdą dodatkowe szkolenia.

Goście mogą odwiedzić jedynie część plenerową, punkty gastronomiczne, place zabaw oraz pawilony, m.in. herpetarium (dom dla gadów) będą zamknięte. Odwiedzający nie będą mogli zobaczyć wilków, hipopotamów, ibisów Waldrapp, tygrysów amurskich i czerwonych pand. Nie będzie również edukacyjnych zajęć dla najmłodszych.

Aby zarezerwować bilety lub uzyskać dodatkowe szczegółowe informacje jak zwiedzający mogą przygotować się na wizytę w zoo w Dublinie, odwiedź stronę www.dublinzoo.ie.

 

Źródło: Dublin Zoo

 

 
 

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS