Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Tzw. "hippie crack", coraz częściej używany jako narkotyk. Młodzi zazwyczaj nie zdają sobie sprawy z tego, że może być groźny dla zdrowia.

Gaz rozweselający, czyli podtlenek azotu, którym wypełniane są na przykład niektóre balony i naboje do syfonów, może powodować bóle głowy i brzucha. W szczególnie dużych dawkach może doprowadzić do problemów z sercem, częściowej utraty pamięci i słuchu, a w skrajnych przypadkach - nawet do śmierci z powodu drastycznego niedotlenienia organizmu.

Gaz ten jest bardzo łatwo dostępny. Nabój z podtlenkiem azotu, dostępny jest w sklepach internetowych i hurtowniach z asortymentem dla restauracji, koszt w granicy od 1 do 2 euro za nabój. 

Podejrzewa się, że narkotyk ten przyczynił się do śmierci 15-letniego nastolatka z Dublina w zeszłym miesiącu. 15-letni Alex był nieprzytomny gdy trafił do szpitala w Our Lady's Children's Hospital w Crumlinie. Pomimo starań lekarzy nie udało się go uratować.

 

Lokalne władze i Garda apelują do rodziców o wzmożenie czujności, narkotyk może być bardzo niebezpieczny. W ostatnich tygodniach władze lokalne otrzymują coraz więcej zgłoszeń od lokalnych mieszkańców o sporej ilości nabojów znajdowanych m.in na plażach i w parkach.

Rząd rozważa zakazanie wykorzystywania tego gazu poza placówkami medycznymi.

https://twitter.com/CommandingGroup/status/1267742815452311553

 

 

Źródło: Garda 

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS