Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Minister zdrowia Simon Harris powiedział, że rząd będzie z uwagą monitorował dalszy rozwój sytuacji epidemicznej w kraju w kolejnych dniach zanim podejmie ostateczną decyzjię, czy możliwe będzie przejście do fazy 2 znoszenia ograniczeń.

Według ministra najważniejsze jest by współczynnik reprodukcji pozostał niski. Jeżeli wskaźnik reprodukcji koronawirusa pomimo luzowania lockdownu nie zwiększy się w kolejnych dniach, to będziemy mogli mówić o tym, że epidemia wygasa.

Simon Harris ostrożnie podchodzi do ewentualnego przyspieszenia znoszenia ograniczeń. "Moje przeczucie jest takie, że jeśli przejdziemy przez fazę 1 i fazę 2, będzie to prawdziwy zastrzyk pewności siebie, zanim przejdziemy dalej i zobaczymy duże zmiany w fazach 3 i 4", powiedział.

Powiedział, że trwa „zdrowa debata” na temat tempa planu, ale powiedział, że wolałby aby działania nie zostały podejmowane zbyt pochopnie, aby uniknąć ponownego nakładania restrykcji.

W sprawie ograniczeń dotyczących swobodnego przemieszczania się do 20 km od miejsca zamieszkania Harris powiedział,  że zbyt szybkie zniesienie tego ograniczenia groziłoby szybkim rozprzestrzenieniem się wirusa na inne mniej dotknięte pandemią części kraju.

 

Źródło: MZ

 

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS