Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Już w piątek zostaną podjęte decyzje dotyczące kolejnego, drugiego etapu odmrażania gospodarki. Rozważane są przesunięcia części ograniczeń z trzeciego etapu na drugi, i czwartego na trzeci. Rząd skierował zapytanie do Narodowego Zespołu ds Zdrowia Publicznego (NPHET).

Otwarcie większych sklepów detalicznych, według doniesień medialnych ma zostać przyspieszone co oznaczałoby, że w najbliższy poniedziałek wraz z drugą fazą luzowania restrykcji niektóre większe sklepy mogłyby zostać ponownie otwarte. Z zastrzeżenim, że obowiązujące zasady zachowania dwumetrowego dystansu społecznego muszą zostać zachowane.

Ponowne otwarcie placów zabaw zostało również przeniesione na etap drugi a obowiązujące obostrzenia w przemieszczaniu się miałyby zostać zniesione już pod koniec czerwca.

Premier Irlandii Leo Varadkar potwierdził, że rząd zaproponował szybsze zniesienie niektórych ograniczeń, ale przed podjęciem ostatecznych decyzji czeka na opinię NPHET.

Podczas przemówienia w izbie niższej Varadkar powiedział, że rząd przedstawił "propozycje przesunięcia części ograniczeń z trzeciej fazy na drugą i czwartej na trzecią” i że rząd podejmie decyzję we właściwym czasie. Podkreślił, że wszelkie zmiany zostaną wprowadzone tylko wtedy, gdy będzie to bezpieczne. Szczegóły zostaną podane w piątek po posiedzeniu gabinetu.

 

Źródło: The Irish Times

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS