Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Rząd i związki zawodowe nauczycieli wciąż prowadzą rozmowy w sprawie ponownego otwarcia szkół. Ministerstwo Edukacji poinformowało iż w przyszłym tygodniu opublikowana zostanie tzw. 'mapa drogowa' odmrażania szkół.

Szkoły będą otwierane stopniowo, pod koniec sierpnia lub na początku września, zgodnie z planem rządowym dotyczącym stopniowego znoszenia ograniczeń Covid-19. Jako pierwsze najprawdopodobniej otwarte zostaną szkoły podstawowe i średnie.

Podejście tzw. naprzemienne, polegające na prowadzeniu nauczania w szkole na przemian z nauczaniem domowym, jest jedną z opcji branych pod uwagę na następny rok szkolny, przynajmniej przez pierwsze kilka tygodni. Nie przeprowadzono jednak szczegółowych rozmów jak mogłoby wyglądać to w praktyce.

Dzisiejsze rozmowy skupią się na protokole regulującym aspekty bezpieczeństwa i higieny pracy, w tym zakup sprzętu ochronnego, a także reżimu sanitarnego w szkołach oraz szkoleń dla personelu, ewentualna redukcja dystansu społecznego do 1 metra oraz dojazdu do szkoły autobusami szkolnymi od którego zależnych jest ponad 120 tys. uczniów.

 

Źródło: RTE

 

 

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS