Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Tuż po weekendzie 8 czerwca otwarte zostaną wszystkie sklepy detaliczne, uruchomione zostaną także biblioteki oraz wznowione wyścigi konne przy zamkniętych trybunach i letnie obozy dla dzieci oraz otwarcie placów zabaw. Przesunięcia części ograniczeń z trzeciego etapu na drugi, czwartego na trzeci. Drugi etap odmrażania gospodarki. Co zakłada?

Będziemy mogli podróżować w obrębie własnego hrabstwa oraz do 20 kilometrów od miejsca zamieszkania w celach rekreacyjnych, a nie jak do tej pory 5 km.

Do 6 osób może odwiedzić inne gospodarstwo domowe, przy zachowaniu dwumetrowego dystansu społecznego. Możliwe zajęcia sportowe i fitness na świeżym powietrzu w grupach do 15 osób, treningi sportowe przy zachowaniu bezpiecznego dystansu społecznego.

Sklepy zapewnią wytyczone godziny otwarcia dla osób, którzy schorowanych i z grupy podwyższonego ryzyka (osoby powyżej 70 roku życia oraz osoby z obniżoną odpornością). 

Utrzymanie pracy i edukacji zdalnej wszędzie tam, gdzie jest to możliwe

Wszystkie powracające do pracy firmy będą musiały spełnić określone warunki, i dostosować się do Return to Work Safely Protocol. Do minimum należeć będzie obowiązek zachowania dystansu 2 m pomiędzy stanowiskami pracy. Dodatkowo przedsiębiorcy będą musieli zapewnić środki do dezynfekcji rąk, odpowiednie zarządzanie odpadami klinicznymi, środki ochronne oraz odpowiednie miejsca do mycia rąk. Każda firma będzie musiała wyznaczyć przedstawiciela, który będzie odpowiedzialny za przestrzeganie wymogów. Firmy, które się nie dostosują zostaną zamknięte.

Otwarcie targowisk przy zachowaniu dystansu społecznego.

Otwarcie bibliotek publicznych z ograniczeniem liczby odwiedzających oraz przy zachowaniu dystansu społecznego oraz obowiązku dezynfekcji rąk odwiedzających.

W uroczystościach pogrzebowych będzie mogło wziąć udział 25 osób.

Galerie handlowe otwarte zostaną po 15 czerwca.

Źródło: GOV.IE

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS