Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Pierwsze łagodzenie obostrzeń wprowadzanych z powodu pandemii nastąpiło 18 maja. Od tego czasu rząd uważnie analizuje, w jaki sposób znoszenie poszczególnych ograniczeń wpływa na przyrost zachorowań i wydolność służby zdrowia.

Premier Irlandii Leo Varadkar ogłosił zmiany w tzw. 'mapie drogowej' odmrażania gospodarki. Przesunięcie części ograniczeń z trzeciego etapu na drugi i z czwartego na trzeci, hotele i restauracje otwarte w etapie trzecim to tylko niektóre ze zmian, które ogłoszone zostały po posiedzeniu gabinetu premiera w piątek. Plan zostanie również skrócony z pięciu do czterech etapów.

Ograniczenia dotyczące przemieszczania się zostaną zniesione 29 czerwca wraz z wprowadzeniem trzeciego etapu odmrażania gospodarki.

Premier potwierdził również, że hotele, restauracje, hostele i muzea będą mogły zostać ponownie otwarte od 29 czerwca. Dodał, że w tym samym dniu będą mogły ponownie zostać otwarte puby i bary, pod warunkiem, że serwują jedzenie. Kościoły i miejsca kultu wznowią nabożeństwa z ostrożnością.

Zakłady fryzjerskie oraz salony piękności otwarte zostaną po 20 lipca wraz z etapem czwartym. Varadkar powiedział, że decyzja o przyspieszeniu złagodzenia ograniczeń została podjęta "w oparciu o dowody medyczne i zalecenia NPHET i raporty rządowe dotyczące gospodarczych i społecznych skutków Covid-19". 

Źródło: Gov.ie

 

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS