Regina Doherty, Minister Zatrudnienia i Opieki Socjalnej

Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zasiłek COVID-19 Pandemic Unemployment Payment wypłacany na czas pandemii, miał obowiązywać do czerwca. Dziś na wspólnej konferencji ministra finansów Paschala Donohoe oraz ministra zatrudnienia i opieki socjalnej Reginy Doherty po posiedzeniu gabinetu premiera Irlandii ministrowie poinformowali, że wypłata świadczenia zostanie przedłużona do sierpnia.

Płatność świadczenia dla pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin, których dochody tygodniowe z tytułu pracy nie przekraczały 200 euro, zostanie zredukowana do wartości podstawowego zasiłku 203 euro

Pracownikom, którzy zatrudnieni byli w pełnym wymiarze godzin, których dochody tygodniowe z tytułu pracy wynosiły 200 euro i powyżej, świadczenie przysługiwało będzie w niezmienionej formie, 350 euro tygodniowo.

Program dopłat do wynagrodzenia TWSS

Programem dopłat do wynagrodzenia objętych jest ponad 510 tys. pracowników. Minister finansów poinformował, że wsparcie to "nie może trwać wiecznie". Dodał jednak, że program zostanie wydłużony do końca sierpnia.

Rozwiązanie "bardziej sprawiedliwe"

Regina Doherty z Ministerstwa Zatrudnienia i Opieki Socjalnej podczas briefingu powiedziała, że pomoc socjalna w czasie pandemii była "najbardziej udaną, skuteczną i niezwykłą reakcją" w historii ochrony socjalnej w historii Irlandii. Dodała, że zmiany w świadczeniach, które obowiązywać będą od 29 czerwca będą bardziej sprawiedliwe a osoby, które zatrudnione były w niepełnym wymiarze godzin, wciąż "będą otrzymywały od państwa więcej niż gdy były zatrudnione." 

 

Źródło: RTE

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS